Sınav Analiz Programları

Sınav analizini nasıl daha kolay ve kısa yoldan yapabilirim diye internette gezerken bir sürü program geçiyor elime ama seçici davranıyor ve sizlere en güzellerini sunmaya çalışıyorum.  Öğretmen arkadaşlar emek verip bir şeyler yapmışlar. İçlerinde amaca en uygun ve en beğendiğim, şu an kullanmakta olduğum birkaç sınav analiz programını paylaşıyorum sizlerle.

1- İlk olarak bir öğretmen arkadaşımdan bulduğum ve sadeliğiyle çok beğendiğim ve kullandığım bir program tavsiye edeceğim. Aşağıdaki programlar nasıldı, ne kadar kullanışıydı unuttum, hatırlamıyorum. Zira paylaşalı baya oldu. Ama bu sınav analiz formu bence ideal. İndirmek için tıklayınız.

Excelden biraz anlayan arkadaşlar için aşağıdaki programları tavsiye edebilirim.

2. İndirmek için tıklayınız.

3. İndirmek için tıklayınız.

4. İndirmek için tıklayınız.

5. Bir de “Öyle bir sınav analizi olsun ki analizini yaptığım sınavın notlarını e-okula da aktarsın.” diyenler için bir program var. Abidin ARPACI hocanın hazırladığı sistemle analiz yapmak ve e-okula aktarmak mümkün. Nasıl yapılacağı dosyanın içerisinde yardım klasöründe mevcut. İncelediğinizde kafanız karışmadan rahatça yapabilirsiniz. Sınavları okuduktan sonra e-okula aktarmak için ayrıca uğraşmıyorsunuz. Bir tıkla e-okula aktarılıyor. İndirmek için tıklayınız.

Takıldığınız bir yer olursa burdan yardımcı olmaya çalışırım. İyi analizler, kolay gelsin…

 

 

Yazar Hakkında:

Bekir Salih KORKMAZ

Hayat hikayem burda:
http://www.eimamhatip.com/hakkimda

Cevap yaz

*Lütfen aşağıdaki matematik işlemini yaparak devam ediniz.