Ana Sayfa HİTABET DUALAR Bağışlama Duası

Bağışlama Duası

274
0

(Bağışlama duasını yazının sonundaki bağlantıdan indirebilirsiniz.)

Eûzü billâhi min’eş-şeytâni’r-racîm. Bismillâhi’r-rahmâni’r-rahîm.

Elhamdü lillâhi rabbi’l-âlemîn. Ve’s-salâtü ve’s-selâmü alâ rasûlünâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn.

Ey bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden Allah’ımız! “Bana dua edin, duanızı kabul edeyim.” “Duanız olmasa neyinize kıymet vereyim.” buyuruyorsun. Kapına geldik, el açtık, boynumuzu büktük, sana yalvarıyoruz.  Bizim şu âcizane, hâlisane duamıza icabet eyle.

Yâ Rabbe’l-âlemîn! Kalbimizi karartma, rızkımı azaltma. Kendi kapından başka kapı aratma. Bizleri dünyada da ahirette de bunaltma. Tükenmez sabır, azapsız kabir, cümlemize nasip eyle Allah’ım!

Vücudumuzu kâim, nimetlerimizi daim eyle. Ağzımıza tat, vücudumuza sıhhat, evlatlarımıza itaat lütfeyle Ya Rabbi! Bizleri ömür defterini sâlih amellerle dolduran sâlih kullarından eyle Allah’ım! Lütf-u ilahîne eren, iman ile can veren, firdevs cennetine giren, orada cemalini gören kullarından eyle Ya Rabbi!

Dertli kullarına deva, borçlu kullarına eda, hasta kullarına şifalar ihsan eyle ya Rabbi!

“Evvelim Allah, ahirim Allah, önderim Habibullah, kalbimde Beytullah, La ilahe illallah Muhammedün Resulullah” diyerek çene kapatmayı cümlemize nasip eyle ya Rabbi!

Duamızı, indinde kabul olan dualardan; bizleri de sevdiğin ve mahlûkata sevdirdiğin kullardan eyle Allah’ım!

Sen affedicisin, affı seversin. Bizleri affeyle, her derdimizi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle ya Rabbi!

Bizi, hakkı hak bilip hakka tabi olanlardan; batılı da batıl bilip batıldan kaçanlardan eyle!

Fahr-i kâinat Efendimizin şefaatine bizi ve tüm sevdiklerimizi nail eyle Allah’ım!

Yâ Rabbi! Doymayan nefisten, ürpermeyen kalpten, kabul olunmayan duadan, fayda vermeyen ilimden, tembellikten, acizlikten, korkaklıktan, cimrilikten, kötü ahlâktan, kabir azabından, iftiradan, her türlü fitne ve fesattan sana sığınırız. Bizleri muhafaza eyle ya Rabbi!

Peygamber’in Muhammed aleyhi’s-selâm senden hayır namına ne dilemişse biz de diliyor; şer namına nelerden sana sığınmışsa biz de sana sığınıyoruz. İnsanı dünya ve ahirette muradına ulaştıracak sadece sensin. Bizlere dünya ve ahirette iyilik ve güzellikler ihsan eyle, bizi ateş azabından koru Allah’ım!

Okunmuş olan Kur’an-ı Kerim’i, Yasin-i Şerifi ve sûre-i celîleleri dergâh-ı izetinde kabul eyle. Hâsıl olan sevabı, öncelikle Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’in mübarek ruhlarına hediye eyledik, sen vasıl eyle ya Rabbi!

Tüm Peygamberlerin, sahabe-i kirâmın, müctehid imamların, evliyanın, salihlerin, sıddıkların, şehidlerin ve ahirete göçmüş bütün Müslümanların ruhlarına hediye eyledik sen vasıl eyle ya Rabbi!

Burada bulunan din kardeşlerimizin ahirete göç etmiş yakınlarının da ruhlarına hediye eyledik, sen haberdar eyle ya rabbi! Hepsinin ruhlarını şâd, taksiratlarını af ve mağfiret eyle, kabirlerini pür nûr, makamlarını cennet-i âlâ eyle ya Rabbi! Özellikle ev sahibinin ahirete göçen bütün akrabalarının ruhuna hediye eyledik, kabul ve haberdar eyle ya Rabbi!

Yurdumuzu ve bütün İslam âlemini her türlü bela ve musibetten koru ya Rabbi!

Bizi ve neslimizi İslam’a ve Kur’an’a hizmet edenlerden eyle!

Bizleri rızana uygun bir hayat yaşayıp kâmil bir iman ile huzuruna varan sâlih kullarından eyle ya Rabbi!

Dualarımızın kabulü, burada bulunan kardeşlerimizin geçmişlerinin ruhları için, Allah rızası için; EL FATİHA

=> Bağışlama duasını indirmek için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen ad-soyad bilginizi girin