Ana Sayfa GENEL FAYDALI PROGRAMLAR E-okula Kolay Yoldan Fotoğraf Ekleme

E-okula Kolay Yoldan Fotoğraf Ekleme

2805
4

E-okula resim eklemek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

İdareciler için faydalı olacak bir programı istifadenize sunuyorum. E-okula kolay yoldan fotoğraf ekleyebiliyorsunuz bu program ile. Bir sınıfın fotoğrafını çekip sisteme aktarmak sadece 5 dakikanızı alıyor.

Bazı öğrencilerin e-okul fotoğraflarına bakıyorum da tanımak resmen imkansız. Çeken arkadaş 3 metre geriden ve belden yukarısını çekmiş. Fotoğraf çözünürlüğü de iyice düşürülünce tam bir facia oluyor fotoğraflar. Oysa fotoğrafta öğrencinin omzundan yukarısı olsa yeter.

Bu program sayesinde çözünürlük problemi olmadan omuzdan yukarısı e-okula uyumlu hale getiriliyor. Üstelik programı bilgisayara kurmak da gerekmiyor. Tıklayınca çalışan harika bir program.

Fotoğraf boyutunu, en-boy yüksekliğini ayarlamak gibi işlerle uğraşmıyorsunuz.

Yapmanız gereken sadece cep telefonuyla veya fotoğraf makinesi ile öğrencilerin fotoğrafını çekmek ve bu program vasıtası ile gerekli ayarlamaları tek dokunuşla yapıp e-okula aktarmak.

Programın adı Robores. Yüz tanıma özelliği ile öğrencinin baş kısmını kesiyor ve e-okula uygun formatlarda kaydediyor ve bunları tüm öğrenciler için tek tıkla hallediyor. Size sadece aktarmak kalıyor.

Ben çok memnun kaldım programdan. Hazırlayandan Allah razı olsun.

Robores e-okula kolay resim ekleme programını indirmek için tıklayınız.

4 YORUMLAR

 1. sayın süleyman türkmen bu uygulamayı e-mesem için 394×512 ölçülerinde güncellenebilir mi.
  Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi

 2. Paylaşımınız için teşekkürler.
  Programı hazırlayan kişi olarak faydalı bulunduğunu görmek güzel.
  Sizlerden de Allah razı olsun.

  • MEB’den e-okula eklenecek fotoğraflarla ilgili standartlar konulu bir yazı geldi. Tüm standartlara uygun, harika bir program geliştirmişsiniz hocam. Elinize, emeğinize sağlık. Önümüzdeki hafta tekrar kullanacağım programı. İyi ki bu program var diyorum. Çok kolay ve kısa yoldan hallediyoruz sayenizde. Teşekkürler.
   Benzer başka programlarınız ve web siteniz varsa istifade etmek isterim hocam.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen ad-soyad bilginizi girin