Ana Sayfa AÇIK ÖĞRETİM İHL SIKÇA SORULAN SORULAR Telafi sınavı nedir? Ne zaman yapılır?

Telafi sınavı nedir? Ne zaman yapılır?

3606
8

#Telafi sınavı nedir?

Telafi sınavı; Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi okuyan öğrencilerin yüz yüze eğitimde gördükleri fakat başarısız oldukları bir dersi geçmek için tanınan son şanstır. Bir nevi hataları telafi edip dersi kurtarma sınavıdır.

#Açık lise telafi sınavı ne zaman yapılır?

Telafi sınavı Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü’nün belirlediği tarihlerde yapılır. Sınavlar genellikle eğitim öğretim yılı başı “Eylül” ayında ve eğitim öğretim yılı sonu “Haziran” ayında yüz yüze eğitim verilen kurumlarda yapılır. Zamanı gelince Açık Öğretim Lisesi’nin internet sitesinden, sitemizden ve yüz yüze eğitim veren okullardan sınav duyurusu yapılır.

#Telafi sınavına kimler katılabilir?

Telafi sınavına bir dönem yüz yüze okutulan bir dersi aldığı halde yeterli not alamadığı için dersten başarısız olan öğrenciler katılabilir. Devamsızlık sebebiyle dersten başarısız olan öğrenciler katılamaz.

Açık öğretim imam hatip lisesi ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevaplarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

8 YORUMLAR

  1. Hocam bir tane dersim kaldı. telafi sınavına gireceğim temmuz ayında.
    Telafi sınavına girmek için 3. Dönem kayıt yenilemesi yapmam gerekiyor mu?

    • Yüzyüze dersin telafi sınavına girecekseniz kayıt yenilemenize gerek yok. Ama sınavına girdiğiniz bir ders ise o dersin sınavına girebilmek için kayıt yenilemeniz gerekir.

  2. Hocam açık öğretim İmam hatip lisesini açıktan okuyorum. Kredim 222. Yüz yüze eğitime gidemiyorum koronadan sebep. Onun için ne yapmam gerekiyor? Yüz yüze eğitimden devamsızlık hakkım hiç yok.

    • Bu yıl yüz yüze derslerde covid sebebiyle devamsızlık sorunu yok. Katılmayabilirsiniz fakat sınavlara girip dersleri geçmelisiniz.

  3. hocam selamun aleyküm, ben bu yıl imam hatip açık liseye geçtim 12nci sınıfım ve 10 11 denkalan arapça dersim vvarmıs okul zamanında iki dönemde geçemedim bu dersten bu yıl üniverste sınavına giricem okullarda telafı sınavı olursa ben bu derse girebilir miyim geçmek mezun olmak için? lütfen bana detaylı bilgilendırme yapın üzüntüden yks sınavıma çalışamıyorum bu yıl mezun olmam lazım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen ad-soyad bilginizi girin