Ana Sayfa AÇIK ÖĞRETİM İHL SIKÇA SORULAN SORULAR Yüz yüze dersi geçemezsem ne olur?

Yüz yüze dersi geçemezsem ne olur?

1511
10

#Açık lise yüz yüze derslerini geçemezsem tekrar almam gerekir mi?

Her dönem kendi içinde bağımsızdır. Bir dönemde alınan dersin başarısı ya da başarısızlığı
diğer dönemi etkilemez. Fakat devamsızlıktan dolayı başarısız olunan dersler hiç alınmamış kabul edilir. Tekrar alınması gerekir.

Başarısız olunan yüz yüze eğitim alan dersleri istenirse kredi tamamlamak için tekrar alınabilir. Bakanlıkça ek sınava girme hakkı verilmesi durumunda başarısız olunan yüz yüze alan derslerinden (devamsızlık sebebiyle kalınan dersler hariç) telafi sınavına girilerek bu sınavda başarılan derslerin kredileri alınır. (Bazen devamsızlık sebebiyle kalanlara da telafi sınavına girme hakkı verilebiliyor.)

Yüz yüze eğitim alan derslerinde program bütünlüğü vardır. Derslerin birbirini takip etmesi esastır. Örneğin, bir öğrenci Kur’an-ı Kerim-1 dersini almadan Kur’an-ı Kerim-2, Kur’an-ı Kerim-3 vb. dersleri alamaz.

Yüz yüze eğitim alan dersleri, öğrencilerin kendi dönemine göre verilmek zorundadır. Örneğin, öğrenci 3. yüz yüze döneminde ise; öğrenciye, bu döneme ait dersler (Kur’anı Kerim-3, Arapça3 ve Hadis-1 dersleri) verilebilir. Ayrıca öğrencinin alt dönemlerden başarısız olduğu dersler varsa; ders programı uygunsa, kendi dönemindeki aldığı derslerle çakışmıyorsa, bu dersler de öğrenciye verilebilir.

Açık öğretim imam hatip lisesi ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevaplarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

10 YORUMLAR

  1. Merhaba. 3. sınıf imam hatip öğrencisiyim. Kredimi tamamlamış bulunmaktayım. Mezun olmak için 4. seneyi tamamlamam gerekir mi? Yoksa krediyi tamamlamış olmam yeterli olur mu? Sizden cevap bekliyorum hocam.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen ad-soyad bilginizi girin