Ana Sayfa AÇIK ÖĞRETİM İHL SIKÇA SORULAN SORULAR Yüz yüze dersi geçemezsem ne olur?

Yüz yüze dersi geçemezsem ne olur?

46
0

Her dönem kendi içinde bağımsızdır. Bir dönemde alınan dersin başarısı ya da başarısızlığı
diğer dönemi etkilemez. Fakat devamsızlıktan dolayı başarısız olunan dersler hiç alınmamış kabul edilir. Tekrar alınması gerekir.

Başarısız olunan yüz yüze eğitim alan dersleri istenirse kredi tamamlamak için tekrar alınabilir. Bakanlıkça ek sınava girme hakkı verilmesi durumunda başarısız olunan yüz yüze alan derslerinden (devamsızlık sebebiyle kalınan dersler hariç) ek sınava girilerek bu sınavda başarılan derslerin kredileri alınır.

Yüz yüze eğitim alan derslerinde program bütünlüğü vardır. Derslerin birbirini takip etmesi esastır. Örneğin, bir öğrenci Kur’an-ı Kerim-1 dersini almadan Kur’an-ı Kerim-2, Kur’an-ı Kerim-3 vb. dersleri alamaz.

Yüz yüze eğitim alan dersleri, öğrencilerin kendi dönemine göre verilmek zorundadır. Örneğin, öğrenci 3. yüz yüze döneminde ise; öğrenciye, bu döneme ait dersler (Kur’anı Kerim-3, Arapça3 ve Hadis-1 dersleri) verilebilir. Ayrıca öğrencinin alt dönemlerden başarısız olduğu dersler varsa; ders programı uygunsa, kendi dönemindeki aldığı derslerle çakışmıyorsa, bu dersler de öğrenciye verilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen ad-soyad bilginizi girin