Ana Sayfa AÇIK ÖĞRETİM İHL SIKÇA SORULAN SORULAR Yüz yüze eğitim iş ve işlemleri ücreti nedir?

Yüz yüze eğitim iş ve işlemleri ücreti nedir?

977
2

#Yüz yüze eğitim iş ve işlemleri ücreti, eski adıyla temrinlik ücreti nedir ve ne kadardır?

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi’nde okuyan öğrencilerden yüz yüze eğitim aldıkları her dönem “yüz yüze eğitim iş ve işlemleri ücreti” yani eski adı temrinlik ücreti alınır. Bu ücretin miktarı her yıl Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenir. 2017-2018 eğitim öğretim yılı için belirlenen yüz yüze eğitim iş ve işlemleri ücreti 20 TL’dir.

Yüz yüze eğitim iş ve işlemleri ücreti yüz yüze eğitim görülen okulun okul-aile birliği hesabına yatırılır ya da okul-aile birliğine yatırılmak üzere okula da verilebilir.

Açık Öğretim Lisesi sisteminde yapılan son düzenlemede yüz yüze eğitim iş ve işlemleri ücretini yatırmayan öğrencilere not verilmesi mümkün görünmemektedir.

Yüz yüze eğitim iş ve işlemleri ücretini sadece o dönem yüz yüze eğitim görecek olan öğrenciler verir. Kayıt yenilediği halde yüz yüze eğitim görmeyecek olan öğrenciler bu ücreti ödemezler.

Örneğin; Açık öğretim İmam Hatip Lisesi okuyan bir öğrenci yüz yüze derslerini bitirmiş fakat toplam krediye ulaşamadığı için hala merkezi sistem sınavlarına girmek zorunda olduğu bazı dersler varsa bu öğrenci mezuniyet şartlarını taşıyana kadar yüz yüze eğitim gördüğü kurumda kaydını yenilemek zorundadır. Fakat yüz yüze eğitimini bitirdiği için sadece kayıt yenileme ücretini bankaya yatırır, yüz yüze eğitim iş ve işlemleri ücretini ödemez.

Açık öğretim imam hatip lisesi ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevaplarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

2 YORUMLAR

  1. Hocam selamün aleyküm;
    Örgündeyim, imam hatip açık lisesine kayıt olmak için Halk Eğitim Merkezine mi, gideceğim okula mı başvurmalıyım? İzlemem gereken yol nedir ve hangi belgeler lazım olur?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen ad-soyad bilginizi girin